Odwodnienia LAF z podświetleniem LED

Jak odprowadzać wodę ze strefy basenowej i prysznicowej w SPA
28 stycznia 2017
Wpusty Podłogowe LAF
20 kwietnia 2017

Wnętrza łazienek mają zazwyczaj charakter stonowany. Ale coraz częściej słyszy się o innowacyjnych potrzebach konsumenta w kwestii możliwości szybkiej zmiany klimatu pomieszczeń w tym także łazienek. Tego świetnym przykładem jest zastosowanie wielu rodzajów światła i możliwości płynnej zmiany kolorów. W ten trend wpisują się odwodnienia z podświetleniem LED.

 

 

Takie oświetlenie w łazience lub strefie SPA odgrywa ważną rolę. Diody LED tworzą w takich aranżacjach nastrój i podkreślają poszczególne strefy. Takie oświetlenie powiększy też optycznie wnętrze a zarazem ożywi całą aranżację.

Konstruktorzy firmy LAF POLSKA zaproponowali zastosowanie taśmy LED RGB IP68. W połączeniu z nierdzewnym połyskiem odwodnieni, pozwala ona na uzyskanie niesamowitego efektu ciepła i nowoczesności.

Rozwiązanie znalazło zastosowanie zarówno w odwodnieniach tradycyjnych – korytkowych z pokrywą, jak i szczelinowych.

 

 

 

Taśmy LED z klasą szczelności IP68 (taśma LED w gumie) stosowane są w łazienkach, łaźniach, strefach SPA i innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dzięki taśmie RGB ze sterownikiem na pilota możemy uzyskać kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor lub ustawić sekwencję zmian kolorów. Sterownik RGB dobiera się w zależności od długości taśmy LED RGB oraz potrzeb i zastosowania. Oświetlenie o zmiennej kolorystyce, sterowane 24 przyciskowym pilotem, pozwala w łatwy sposób dostosować je do wystroju pomieszczenia oraz oczekiwań użytkownika.

Wyposażenie zestawu LAF LED:

 

Parametry techniczne kontrolera oświetlenia:

  • Wymiary kontrolera: 50x22x35 mm, pilota: 84x51x6 mm
  • Zasilanie:12V DC
  • Działa na zasadzie podczerwieni
  • Funkcje pilota: 16 zaprogramowanych kolorów, 4 programy zmiany kolorów: płynny, miganie, przejścia skokowe, włączanie/wyłączanie, płynna regulacja jasności i szybkości programów.

 

Ważnym aspektem, o którym nie można było zapomnieć to kwestia zadbania o odpowiednie połączenie elektryczne. W miejscu występowania wody przygotowuje się pojedyncze odcinki o długości odwodnienia od 0,5 do nawet 2 metrów. Poprowadzone przewody są poza podłogą łączone do sterownika oświetlenia i zasilacza. Do prawidłowego działania dobierany jest zasilacz o odpowiedniej mocy i klasie szczelności. Poprawnie dobrany układ zapewni długie i bezawaryjne działanie.

Łazienka z zastosowaniem rozwiązania LAF LED, staje się miejscem o wyjątkowej elegancji, zachęcając do odpoczynku, a w ośrodkach hotelowych znacznie podwyższa poczucie komfortu.